Film Önerisi - Yooryung (Hayalet) (15+)

Film önerisi için doğru yerdesiniz. Yooryung (Hayalet) filminin değerlendirmesi ve daha fazlası için tıklayın.

Film Önerisi 09.07.2023, 18:56 10.08.2023, 03:25
Film Önerisi - Yooryung (Hayalet) (15+)

Film Önerisi - Yooryung (Hayalet) (15+)

Hayalet Konu

Polis akademisinden yıllar önce ayrılan Park Gi Young hacker olarak nam salmıştır ve bir cinayet üzerine yıkılır. Sonrasında hem siber suçlar biriminde polis olan arkadaşının hem de kendisinin masumiyetini ortaya çıkarmaya çalışır.

Yapım: 2012 / Güney Kore

Tür: Romantik, Gizem, Gerilim, Aksiyon, Dizi

Yönetmen: Kim Hyeong-Sik, ‎Park Shin-Woo

Senarist: Kim Eun-hee

Oyuncu: So Ji-seob, Yeon-hee Lee, Hyun-Sung Jang

Hayalet Değerlendirme

Phantom veya Ghost olarak da geçen her biri bir saat 20 bölümlük polisiye dizi. Siber suçlar, hackerlik, bilgisayarlar, teknoloji, polislik ve dahasıyla ilgisi olanları özellikle çekecek bir yapım. Eski olmasına rağmen kullanılan teknoloji ve çekimleri iyi. Zaten her yerde Samsung yerleştirmesi var. Özellikle polisiye sevenler için ekrana bağlayacak bir dizi.

Kritik Sahneler

Dizi sırasında kadınların mini etek veya mini şort giydikleri görülüyor. Bir açılışta yarı çıplak dans eden iki kadın kısa süreliğine gösteriliyor. Seks skandalından sıkça bahsediliyor. Bir adam deneme amaçlı bir kadını zorla öpmeye yelteniyor ama blöf olduğundan öpmüyor. Az da olsa romantizm var. Ama romantizm arayanlar bu diziyi izlememeli.

Bunlar dışında birbirine bağıran çok. Küfür birkaç yerde var. Ancak polisiye olunca bolca ölüm, intihar ve cinayet mevcut. Kan az da olsa gösterilmiş. Bir kadın binadan düşüyor. Öğrenciler binadan düşerek ölüyor. İçkiyle insanlar boğuluyor. Silahlar gösteriliyor. Hackerlar yasa dışı işler yapıyor. Bir adam iyilik için sürekli hackleme yapıyor.

Film Önerisi - Yooryung (Hayalet) (15+)

IMDB 7.9/10

Filmin içerik dereceleri

Müstehcenlik: 1/5

Şiddet/Korku: 4/5

Dil: 1/5

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:51
Akşam 20:25
Yatsı 22:12