Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Asistan İstifası ile Gündemde !

Asistanların 15 Eylül’de gerçekleştirdikleri eylemi engellemediği gerekçesiyle yöneticileri tarafından baskıya maruz kaldığı öne sürülen Dokuz ...

GÜNDEM 19.09.2022, 09:36 19.09.2022, 13:25
Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Asistan İstifası ile Gündemde !

Asistanların 15 Eylül’de gerçekleştirdikleri eylemi engellemediği gerekçesiyle yöneticileri tarafından baskıya maruz kaldığı öne sürülen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Akarsu görevinden istifa etti. DEÜ bu istifayı konuşuyor.

DEÜ Dermatoloji Başkanı Sevgi Hocaya Yapılan Haksızlıktır

Konu hakkında açıklama yapan Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, “15 Eylül tarihinde yapılan iş bırakma eylemi için, Dekanlık ve başhekimliğin birçok anabilim dalı başkanına talimat vererek asistanların grev yapmasına izin vermemelerini, eyleme katılanların isimlerinin bildirilmesini ve iş bırakan asistanlar hakkında işlem yapılması talimatı verdiği, Akarsu’nun asistanların kararına katılmadığını ancak iş bırakmanın yasal hakları olduğunu, onlara engel olamayacaklarını dile getirmesi üzerine, asistanlara müdahale etmediği için istifaya zorlandığı iddia edilmektedir. Seçimle göreve gelen Ana Bilim Dalı Başkanının mobbinle istifa ettirilmesi üzücüdür. Biz hocalarımızdan ve çalışanlarımızdan haksızlık ve hukuksuzluk karşısında durmalarını, bu gün Sevgi Hocaya yapılanın yarın bir başka bölüm başkanı ya da başka bir çalışanımıza yapılmayacağının hiçbir garantisinin olmadığını ifade etmek isteriz. Ayrıca son birkaç yılda pek çok istifa ve görev değişikliklerinin olduğu ifade edilmektedir. Başhekimlik makamına getirilip, kısa sürede görevden alınanlar, branşında en iyi olan ülkemizde sayılı tecrübeli hocaların bile bölüm başkanlıklarından istifa ettiklerini ya da ettirildiklerini şahit oluyoruz” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07