Sosyal Konut Projesi Detayları !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Konut Projesi detaylarını açıkladı. Sosyal Konut Projesi kapsamının detaylarını açıkladı. Öğretmen ...

GÜNDEM 13.09.2022, 14:21 12.02.2023, 16:45
Sosyal Konut Projesi Detayları !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Konut Projesi detaylarını açıkladı. Sosyal Konut Projesi kapsamının detaylarını açıkladı. Öğretmen sendikası ise, bölgede görev yapan çalışanların projeye dahil edilmesini istedi.

Erdoğan açıklamasında, “İlk defa, altyapıları ve imarı hazırlanmış, ev yapmaya hazır arsa alternatifini de sunuyoruz. İki ayrı gruptaki bu arsalar 937 lira ila 1.604 liradan başlayan taksitlerle, 10 yıl vadeyle, faizsiz şekilde vatandaşlarımıza satılacaktır. Genel Başkan Talip Geylan, bugün Hükümet tarafından açıklanan Sosyal Konut Projesi kapsamına yönelik değerlendirmelerde bulundu.
Sosyal Konut Projesinde Memurlar da Düşünülsün

Elverişsiz bölgelerde görev yapan çalışanların da Sosyal Konut Projesi kapsamına dâhil edilmesini isteyen Türk Eğitim Sen Genel Başkan  Geylan, konut üretiminin yanı sıra öğretmenevi gibi sosyal tesis ve lojman imkânların da oluşturulması gerektiğini bildirdi. Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi:“Büyükşehirlerde ya da turizm bölgelerinde kiralar fahiş artış gösterdi. Elverişsiz koşulların hâkim olduğu bölgelerde kiralık ev bulmakta güçlük çekiliyor. Bu sebeplerden dolayı eğitim çalışanları bu bölgelerde büyük mağduriyet yaşıyor. Dolayısıyla Hükümetin bugün açıklayacağı SOSYAL KONUT PROJESİ kapsamına bu bölgelerde görev yapan çalışanlar da dâhil edilmeli, konut üretiminin yanı sıra öğretmenevi gibi sosyal tesis ve lojman imkânları oluşturulmalıdır” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07