Çınarlardan Fidanlara Steteskop Bağışı Çağrısı

İzmir Tabip Odası, ihtiyaç sahibi öğrencilere steteskop bağışlayacak. Odadan yapılan açıklamada, ” İhtiyaç sahibi tıp fakültesi öğrencilerine ...

SAĞLIK 09.11.2022, 09:36 09.11.2022, 13:29
Çınarlardan Fidanlara Steteskop Bağışı Çağrısı

İzmir Tabip Odası, ihtiyaç sahibi öğrencilere steteskop bağışlayacak. Odadan yapılan açıklamada, ” İhtiyaç sahibi tıp fakültesi öğrencilerine steteskop bağışlamak isteyen meslektaşlarımız, steteskopları öğrencilere teslim edilmek üzere İzmir Tabip Odası’na ulaştırabilirler” dedi.

Çınarlardan Fidanlara Steteskop Bağışı Çağrısı

İzmir Tabip Odası bağışla ilgili şu açıklamayı yaptı “Yaralanıp düşen bir insana sadece yardımcı olmak amacıyla el uzatan ilk insan” olarak tanımlanmak hekimliğin hep koruduğu en temel özelliğinin en güzel ifadesidir. Son yıllarda yaşadığımız ekonomik kriz ve durgunluk, toplumun geniş kesimlerini olumsuz etkilemektedir. En önemli değişiklik hane halklarının gelirinde azalma, giderinde artış olarak gerçekleştiği için; yurttaşlar  giderlerini azaltmak uğraşı içerisine girerek harcamalarını kısmaktadırlar. Tıp öğrencileri eğitim kurumlarında, mesleklerinin temel enstrümanı olan stetoskop edinemediklerinden yakınmaktadırlar”

Türkiye’de 180 Bin Hekim Var

“Hekim, hakim ile aynı kelime kökeninden gelir; her şeyi ölçüp değerlendiren, rasyonel düşünmeyi ilke edinen kişi demektir. Türkiye’de var olan 180 bin hekimin durduğu anda hayatın duracağına hiç şüphe yoktur. Bu gücü sağlamak ve daha da arttırmak için meslektaşlarımızla, onların sorunlarıyla iç içe olmak gerektiğine, tip öğrencisinden emeklisine kadar bütün hekimlerin her türlü sorunlarını ele alıp, onları yanımıza alarak, örgütlenerek, hep bir araya gelerek başarılı olabileceğimize inanıyoruz”

Hekimin Gücünü Göstermek

“Hekimliğin gücünü göstermek, tıp öğrencilerimize yalnız olmadıklarını, beraber fikir üretmenin ve mücadele etmenin, dayanışmanın, ortak hareket etmenin, örgütlü mücadelenin önemini göstermek üzere kullanılmayan stetoskoplarınızı bağışlamaya davet ediyoruz. İhtiyaç sahibi tıp fakültesi öğrencilerine steteskop bağışlamak isteyen meslektaşlarımız, steteskopları öğrencilere teslim edilmek üzere İzmir Tabip Odası’na ulaştırabilirler. Steteskoplar teslim tutanağı ile Odamızda teslim alınacak ve teslim tutanağı ile tıp fakültesi öğrencilerine teslim edilecektir” (Kaynak: İzmir Tabip Odası) 

Kaynak: Bilim Sağlık Haber Ajansı - BSHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 12 Nisan 2024
İmsak 04:54
Güneş 06:21
Öğle 12:57
İkindi 16:32
Akşam 19:23
Yatsı 20:43