Invisalign Tedavisi Nedir ?

Manisa’da hizmet veren Ortodonti Uzmanı Gizem Altuğ Türkyılmaz, Invisalign tedavisi konusunda önemli bilgiler verdi. Peki, Invisalign tedavisi nedir?

SAĞLIK 29.10.2022, 11:51 29.10.2022, 16:46
Invisalign Tedavisi Nedir ?

Güzel şehirlerimizden birisi olan Manisa’da hizmet veren Ortodonti Uzmanı Gizem Altuğ Türkyılmaz, Invisalign tedavisi konusunda önemli bilgiler verdi.

Invisalign tedavisinin hastalara birden çok fayda sağladığına dikkatleri çeken Gizem Altuğ Türkyılmaz, hastaların hem estetik bir görünüşe hem de sağlıklı dişlere kavuştuğunu ifade etti. Bu yöntem konusunda bilgi veren Türkyılmaz, “Dijital ortodontik tedavi olarak da bilinen Invisalign tedavisi dişlerinden muzdarip olan hastaların tüm problemlerini gideriyor. Tedavide kullanılan dijital cihazlar sayesinde hastalar tedavi bitiminde dişlerinin nasıl görüneceğiyle ilgili bilgi sahibi oluyor. Bu sayede hastalar gönül rahatlığıyla tedavilerine başlıyor. Diş sorunlarını ortadan kaldıran Invisalign tedavisinin sunmuş olduğu en önemli kolaylıklardan biri de hastanın hayatını olumsuz yönde etkilememesi oluyor.

Tedavi sürecinde kullanılan plakların özel bir şeffaf malzemeden üretilmesi estetik kaygılara çözüm oluyor. Ayrıca özel günlerde kısa süreli de olsa şeffaf plakların çıkartılabilmesi de hastaların hayatını kolaylaştırıyor. Invisalign tedavisinde yeme – içme ve diş fırçalama gibi durumlarda şeffaf plakların çıkarılabilir olması da hastaların tedaviyi seçmelerinde etkili oluyor.” dedi.


Invisalign Tedavisi Nedir ?


Invisalign Tedavisi Her Yaşa Uygun 

Ortodonti Uzmanı Gizem Altuğ Türkyılmaz, Invisalign tedavisinin değişik yaş grubundaki hastalara uygulanabildiğini dile getirdi. Ortodonti Uzmanı Gizem Altuğ Türkyılmaz, yaşa göre hangi tedavi şeklinin uygulanacağını uzman hekimlerin karar verdiğini söyledi. Türkyılmaz, “Invisalign First tedavisi altı – on yaş grubuna uygulanırken; on – on dokuz yaş grubundaki hastalarda Invisalign Teen tedavisi uygulanıyor.

On dokuz yaş ve üzerindeki hastalarda ise Invisalign yetişkin tercih ediliyor. Bu sayede hastalar tedavi sürecine kolaylıkla uyum sağlıyor. Günde minimum yirmi iki saat kullanılması gereken şeffaf plaklar; yeme – içme, diş fırçalama gibi durumlarda rahatlıkla çıkarılıyor. Yemek yeme sırasında çıkarılabilen plakların gece ağızda olması ve günlük kullanım sürelerinin altında kullanılmaması büyük önem taşıyor. Şeffaf plak tedavi süresi ise hastanın dişlerinin durumuna göre değişiklik gösteriyor. Kullanımı gibi bakımı da kolay olan şeffaf plakların bakımı için protez temizleme tabletinin içerisinde şeffaf plağın beş – dakika gibi kısa bir süre kalması yeterli oluyor” diye konuştu. Türkyılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kişiye özel olarak hazırlanan şeffaf plaklarda hastaların günlük kullanım süresine dikkat etmeleri gerekiyor. Diş hekimlerinin uyarılarına dikkatle uyması gereken hastalar; ağız ve diş bakımlarını düzenli olarak yaptıklarında tedavi süreçlerini herhangi bir sıkıntı olmadan, kolaylıkla tamamlıyor”

Kaynak: Bilim Sağlık Haber Ajansı - BSHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 12 Nisan 2024
İmsak 04:54
Güneş 06:21
Öğle 12:57
İkindi 16:32
Akşam 19:23
Yatsı 20:43