Freedom Writers (Özgürlük Yazarları) - Film Önerisi

Freedom Writers, Tükçeye çevirilmiş ismiyle Özgürlük Yazarları filmi nasıl bir film? Özgürlük Yazarları filmi oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor? Özgürlük Yazarları filminin konusu ne?

SİNEMA 10.04.2022, 15:24 10.08.2023, 03:53
Freedom Writers (Özgürlük Yazarları) - Film Önerisi

Freedom Writers - Özgürlük Yazarları

Filmin Konusu: Öğretmenliğinin ilk yılındaki Erin Gruwell ayrışmanın ve gruplaşmanın olduğu bir sınıfta öğrencilerini bir araya getirmenin yollarını arar.

Film Yorumu: Gerçek bir yaşam öyküsüne dayanan film, öğrencilerin yazdıkları günlüklerin kitabından uyarlanmış. Aslında tam bir “Öğretmenlerin İzlemesi Gereken” filmler listesinden bir film ama herkesin kendinden bir şey bulacağı bir eser. Evet, bir öğretmen bu filmi izleyerek öğrencileri anlama adına fikirler edinebilir ancak yapım aynı zamanda gruplaşmaya, bölünmüşlüğe, ötekileştirmeye ve ırkçılığa da değiniyor ve bir öğretmenin bununla mücadelesini konu alıyor.

Değindiği bir diğer konu da Yahudi Soykırımı.

Konuları nedeniyle şiddet sahneleri ve küfürler bolca. Küçük çocuklarla izlenmez ancak ailedeki gençlerle izlenip üzerine konuşulabilecek bir film. Yazının, yazmanın, duyguları aktarmanın neleri değiştirebileceğini güzel şekilde göstermiş. Kim bilir, belki sizin etrafınızda da “Özgürlük Yazarları” vardır.

Freedom Writers - Özgürlük Yazarları

Yapım: 2007 / ABD

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Yönetmen: Richard LaGravenese

Senarist: Richard LaGravenese

Oyuncu: Hilary Swank, Imelda Staunton, Patrick Dempsey

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07