TikTok Siber Zorbalığa Karşı #Ruhumİçin Kampanyası Başlattı

TikTok, tüm kullanıcıları için güvenli bir atmosfer oluşturmak ve siber zorbalıkla mücadele etmek adına #Ruhumİçin isimli bir kampanya başlattı.

TEKNOLOJİ 21.10.2022, 07:06 16.08.2023, 01:00
TikTok Siber Zorbalığa Karşı #Ruhumİçin Kampanyası Başlattı

TikTok, bütün kullanıcıları için güvenli bir sanal ortam oluşturmak ve siber zorbalıkla mücadele etmek adına #Ruhumİçin kampanyasını başlattı.

TikTok, Dünya Ruh Sağlığı Günü münasebetiyle başlatılan kampanyada içerik üreticisi olan fenomenleri #Ruhumİçin etiketini kullanarak içeriklerini üretmeye davet etti.

Kampanya 1 haftada 18 milyonu aşkın izlenme sayısına erişti.

Dünya Ruh Sağlığı Günü

Dünya Ruh Sağlığı Günü, 1992 senesinden beri Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından bu hususta farkındalığı artırmak için 150 ülkede onbinlerce birey tarafından kutlanıyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bu özel günün gerçek gayesini dünya çapında ruh sağlığı problemleri konusunda farkındalık yaratmak ve akıl sağlığını desteklemeye yönelik gayretleri artırmak olarak tanımlıyor.

 Bu özel gün, ruh sağlığı sorunları üzerinde çalışan tüm paydaşlara çalışma ve fikirlerini anlatmayı, ruh sağlığının önemine ilişkin dünya çapında bir farkındalık yaratmayı ve bu konu hakkında yeni çalışma ve tartışmaların gündeme getirilmesini amaçlıyor. 

Kullanıcılarına siber zorbalık korkusu olmadan özgürce kendilerini ifade edebildiği güvenli bir ortam sunmak için çalışan TikTok, onların kendi siber zorbalık hikayelerini paylaşarak bir dayanışma ortamı yaratmayı hedefledi.

 Dünyada savaşlar, çatışmalar gibi üzücü gelişmelerin yanı sıra COVID-19 pandemisinin yarattığı toplumsal travmanın ardından kişisel gelişim kavramı ve ruh sağlığının önemi daha da belirgin hale geldi.

Dijital dünyada ruh sağlığını korumaksa her geçen gün daha zor hale geliyor.

Dünya Ruh Sağlığı Günü için tiktok farkındalık başlattı.

Siber Zorbalığın Tanımı

TikTok, topluluğundaki kişileri korumak için gerekli önlemleri alsa da siber zorbalığa ilişkin bireysel farkındalık çok daha büyük bir etkiye sahip.

Kampanya kapsamında içerik üreticileri içeriklerinde siber zorbalıkla mücadelenin kendileri için ne kadar zor olduğunun altını çizerek katılımcıları empati kurmaya davet etti.

Ayrıca, içerik üretmeye devam etmek için kişisel motivasyonları ve ruh sağlıklarını nasıl korudukları hakkında konuştular. 

Kampanya boyunca konusunda uzman içerik üreticileri TikTok toğluluğunu ruh sağlığının önemi, siber zorbalığın tanımı, sağlığa etkileri, karşılaşılan siber zorbalık örnekleri ve mücadele yöntemleriyle ilgili aydınlatmaya çalıştı. 

Topluluğuna her zaman ilham vermeyi hedefleyen TikTok, onlar için güvenli bir ortam ve toplumsal konularda farkındalık yaratmak için çalışmalarına devam edecek.

Kaynak: Bilim Sağlık Haber Ajansı - BSHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu sezon gol kralı kim olur?
Bu sezon gol kralı kim olur?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 06:03
Güneş 07:26
Öğle 13:07
İkindi 16:08
Akşam 18:38
Yatsı 19:56